Co zrobić
z niepotrzebnymi paletami drewnianymi?

Małe, jak i zarówno duże przedsiębiorstwa, często borykają się z problemem, co zrobić z niepotrzebnymi paletami. W tym artykule podpowiadamy, jak można wykorzystać niepotrzebne palety euro na magazynach.

Naprawa palet drewnianych

W momencie, kiedy paleta zaczyna się psuć i staje się niezdatna do użytku, najczęstszym wyborem przedsiębiorców, jest oddanie jej do naprawy. Użytkowanie uszkodzonych palet może zwiększyć ryzyko wypadków oraz zniszczenia transportowanych towarów. Kolejnym niepożądanym skutkiem może być zanieczyszczenie magazynu trocinami lub odłamkami. Zdarza się jednak, że paleta nie nadaje się do naprawy, w takim wypadku powinna zostać poddana rozbiórce i recyklingowi. Każda część, która nadaje się do użycia w naprawie innej europalety, może zostać wykorzystana ponownie. Pozostałe części powinny przejść proces utylizacji. Więcej o renowacji i recyklingu europalet dowiecie się z tych artykułów: renowacja, recykling.

Sprzedaż i skup palet drewnianych

Często przy przewozach większych gabarytów, wykorzystujemy palety euro, jednak zastanawiamy się później, co zrobić z tą paletą po skończonym przewozie. Odpowiedź jest bardzo prosta, nieużywane palety warto sprzedać do skupu. Wystarczy znaleźć firmę, która skupuje niepotrzebne palety i skontaktować się z daną firmą. Warto zwrócić uwagę na to, jakie palety posiadamy, ponieważ przy sprzedaży palet certyfikowanych możemy otrzymać dużo wyższe stawki, niż przy paletach przemysłowych.

Konstrukcje z palet drewnianych

Ostatnimi czasy, na popularności zyskały różne konstrukcje z palet. U niektórych osób, kawałek drewna jest w stanie pobudzić ich kreatywność. Możemy się spotkać z różnego rodzaju konstrukcjami z palet drewnianych, zaczynając od mebli jak np. stoliki kawowe, łóżka z palet czy meble ogrodowe, po akcesoria ogrodowe jak kwietniki, ścianki czy kompostowniki. Palety najczęściej są wykorzystywane do składania łóżek czy kwietników z palet. Każda z takiej konstrukcji jest unikatowa. Niemniej jednak meble z palet drewnianych powoli będą stawać się czymś ogólnodostępnym, za sprawą koncernów meblowych, które wprowadziły do oferty swoje produkty tj. łóżka z palet, stoły, fotele czy kanapy.

Spis treści

Jako firma specjalizująca się w profesjonalnej naprawie europalet na licencji wydanej przez Rail Cargo Austria AG – UIC. Możemy pomóc zoptymalizować koszty logistyczne w Twojej firmie, nawet o 60%.