Palety Chemiczne (CP)

Czym są palety cp?

Palety CP (ang. Chemical pallets) głównie różnią się budową, wymiarami, jak i zastosowaniem. Jednak ostatni punkt coraz bardziej zanika, ze względu na uniwersalność i właściwości palet CP.

Aktualnie wykorzystuje się je przede wszystkim w przemyśle chemicznym przez wzgląd na to, że są w stanie zapewnić stabilne i proste podłoże dla beczek z chemikaliami czy kanistrów. Są branże, które również zauważyły te zastosowania i zaopatrzyły się w palety cp. Jednym z przykładów, jest branża budowlana, która wykorzystuje je do przechowywania i transportowania materiałów budowlanych.

Specyfikacja palet cp

Wśród palet Cp wyróżniamy te najbardziej popularne:

  • Cp1 o wymiarach 1200 x 1000 mm, może ona zastąpić standardowe palety w transporcie oraz pozwala na załadowanie pudeł, worków i innych tworzyw sztucznych
  • Cp3 o wymiarach 1140 x 1140 mm, paleta pozwala na idealne rozłożenie towaru. Sprawdza się w magazynach i hali produkcyjnej.
  • Cp9 ramowa o wymiarach 1140 x 1140 mm, jest wykorzystywana do transportu i przechowywania chemii specjalistycznej, budowlanej i gospodarczej.
Palety chemiczne

Konstrukcja palet cp

Palety CP posiadają 3 deski u swojej podstawy, 9 bloczków z wióra lub drewna litego i w zależności od rodzaju palety, może ona posiadać od 60 do 116 gwoździ. Paleta może mieć 7,9 lub 11 desek wierzchnich. Dzięki temu może być wykorzystywana w branżach, które potrzebują takich rozwiązań. Paleta cp jest kompatybilna z wózkami widłowymi z czterech stron, jak i podnośnikami paletowymi. Są one wielokrotnego użytku, co dodaje im kolejnych pozytywnych cech. Palety cp mogą zostać poddane zabiegowi fumigacji, czyli osuszaniu drewna, by chronić je przed szkodnikami i owadami, a także zapobiec przenoszeniu się organizmów, które mogą mieć zły wpływ na ekosystem danego kraju. Po wykonanym procesie wypala się znak IPPC na środkowym wsporniku. Zachęcamy do przeczytania szczegółowych informacji o fumigacji.

Spis treści

Jako firma specjalizująca się w profesjonalnej naprawie europalet na licencji wydanej przez Rail Cargo Austria AG – UIC. Możemy pomóc zoptymalizować koszty logistyczne w Twojej firmie, nawet o 60%.