Układnice paletowe
system pallet shuttle

Układnice magazynowe

Układnice są urządzeniami, które pozwalają ułatwić automatyzacje składowania ładunków w magazynie. Montuje się je pomiędzy regałami i przemieszczają się wzdłuż korytarzy. W trakcie jednego cyklu pracy są realizowane załadunki i wyładunki, zapewnia to efektywność urządzenia.

układnica
Układnica magazynowa

Układnice magazynowe trójstronne

Układnica paletowa trójstronna pozwala na to, żeby zautomatyzować nowe, jak i już istniejące magazyny. Układnica przenosi palety na końce korytarza, odstawiając ładunek na miejsca odkładcze lub przenośniki. Umożliwia to obracający się system widłowy, który obsługuje palety z przodu, jak również z lewej i prawej strony układnicy.

Układnica najczęściej jeździ po dwóch szynach, mając tylko cztery punkty oparcia na podłożu. Nie posiadając górnego zespołu prowadzącego, sprawia, że może zostać zamontowana w każdym magazynie, który używa wózków systemowych. Układnica paletowa trójstronna, może się dostosować do każdego bezpośredniego dostępu do palet. Jest całkowicie automatyczna, co sprawia, że każdy ruch układnicy jest związany z obsługą palet, dzięki optymalizacji systemu sterującego.

System Pallet Shuttle

Pallet Shuttle to półautomatyczny system, który jest rozwiązaniem do maksymalnego wykorzystania miejsca i zagęszczenia przechowywanych towarów. Pozwala to na ograniczenie kosztów i czasu, ponieważ wyłącza z użytku wózki widłowe w korytarzach, które są zastępowane przenośnikami lub pojazdami nośnymi, które transportują Pallet Shuttle oraz ładunek.

Wózek transportuje ładunek do kanałów i umieszcza go w jak najgłębszym wolnym miejscu. Wszystkie ruchy odbywają się zgodnie z komendami wydawanymi przez oprogramowanie WMS (ang. warehouse management system). Program, który zapewnia wgląd w cały asortyment zapasów firmy i zarządza procesem realizacji zamówień na podstawie łańcucha dostaw.

Pallet Shuttle
Pallet Shuttle

Spis treści

Jako firma specjalizująca się w profesjonalnej naprawie europalet na licencji wydanej przez Rail Cargo Austria AG – UIC. Możemy pomóc zoptymalizować koszty logistyczne w Twojej firmie, nawet o 60%.