Worki Big Bag - Informacje

Worki Big Bag, swoje zastosowanie znajdują w takich branżach jak ogrodnictwo, rolnictwo czy branża budowlana. Ich popularność wynika z praktyczności w magazynowaniu oraz transporcie materiałów sypkich. Worki Big Bag posiadają kilka ważnych zalet, np. zajmują mało przestrzeni magazynowej, są stosunkowo tanie, a prosta konstrukcja ułatwia obsługę.

Zastosowanie Worków Big Bag

Tak jak wyżej wspomnieliśmy, worki Big Bag zastosowanie znajdują do przechowywania materiałów sypkich. Wynika to oczywiście z ich atrybutów takich jak: szczelność, niska waga, wytrzymałość, a ponadto dodatkowo nie zajmują dużo miejsca. Rosnąca popularność worków Big Bag, przekłada się na zwiększone zainteresowanie w nowych branżach.

Worki Big Bag w ogrodnictwie

W ogrodnictwie worki Big Bag pozwalają na przechowywanie takich odpadów jak liście, trawę, gałęzie lub ziemię. Zastosowanie znajdą w ogródku oraz w firmach ogrodniczych. Pamiętaj! Worki ogrodnicze Big Bag wykonane są ze specjalnego materiału zapewniającego bieżącą cyrkulację powietrza. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć gniciu przechowywanych odpadów.

Worki Big Bag w branży budowlanej

W branży budowlanej worki typu Big Bag, stosowane są już od bardzo dawna. Wykonane są ze specjalnego materiału „polipropylenu”, który zapewnia wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. Idealnie sprawdzają się do przechowywania gruzu, odpadów drewnianych i budowlanych. Dodatkowo w branży budowlanej worki Big Bag stosowane są do przechowywania i transportu np. kostki brukowej, piasku, różnego rodzaju zaprawy itp. 

Worki Big Bag w branży farmaceutycznej

Może się wydawać, że worki Big Bag sprawdzają się tylko do odpadów lub budownictwa. Nic bardziej mylnego, takie worki wykorzystywane są również w branży farmaceutycznej oraz spożywczej. Produkcja worków typu Big Bag umożliwiających kontakt z żywnością jest sterylna i zastosowane są odpowiednie materiały i wkłady foliowe zapewniające barierę higieniczną dla przechowywanych surowców. 

Spis treści

Jako firma specjalizująca się w profesjonalnej naprawie europalet na licencji wydanej przez Rail Cargo Austria AG – UIC. Możemy pomóc zoptymalizować koszty logistyczne w Twojej firmie, nawet o 60%.