Automatyzacja
hali magazynowej

Automatyzacja hali magazynowych

Od bardzo długiego czasu, zasoby ludzkie i wózki widłowe stanowią nieodrywaną część magazynu. Jednakże nadszedł czas, aby zrewolucjonizować ten sektor logistyki. Już od kilku lat można obserwować wzrost automatyzacji na rynku logistycznym.

Popyt na usprawnienie magazynowe wzrasta wraz z rozwojem branży e-commerce, co powoduje wzrost zamówień internetowych. Jednak jest sposób na to, aby dogonić wszechobecny rozwój.

Przykładowy magaazyn automatyczny

Automatyzacja magazynów jest w stanie odciążyć pracownika i wykonać jego prace, bez wysiłku – wystarczy dobre oprogramowanie. Jednak wciąż dochodzi do sytuacji, gdzie jednym z problemów okazuje się, brak ludzi do pracy. Często słyszy się, że magazyny to nieodpowiednie miejsce do pracy poprzez rzekome nietypowe godziny pracy oraz warunki.

Jednak niechęć społeczeństwa można rozróżnić na 3 główne powody:

Półautomatyzacja hali magazynowych

Pełna automatyzacja magazynów ma swoje plusy, jednak jej największym minusem, który potrafi być nie do przeskoczenia, jest cena. Niestety nie każdy przedsiębiorca może sobie na to pozwolić, dlatego istnieje też druga opcja, którą jest półautomatyzacja hali magazynowej. Półautomatyzacją kierują ludzie przy użyciu niezbędnej ilości technologii, dla polepszenia wydajności magazynu.

Głównymi zaletami tego rozwiązania są:

Wykorzystaj możliwości automatyzacji

Może zastanawiałeś się kiedyś nad tym, czy Twoja firma nadąża za potrzebami konsumenta. Jeśli tak, i odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, to może nadszedł czas na to, aby zainwestować w rozwój firmy, wprowadzając w niej zmiany, które pomogą w wydajniejszej pracy dzięki pełnej automatyzacji lub półautomatyzacji. Dlatego tym artykułem, jak i serią nadchodzących, chcemy pokazać, że automatyzacja jest wszędzie dookoła i jest nieunikniona. Wdrażanie automatyzacji może być stopniowym procesem, pod warunkiem znajomości dostępnych technologii, które postaramy się przybliżyć w kolejnych artykułach. 

Spis treści

Jako firma specjalizująca się w profesjonalnej naprawie europalet na licencji wydanej przez Rail Cargo Austria AG – UIC. Możemy pomóc zoptymalizować koszty logistyczne w Twojej firmie, nawet o 60%.