Nadstawki paletowe

Zdarzają się takie towary, których nie da się ułożyć na palecie na tyle stabilnie, aby transport był bezpieczny. Skutecznym rozwiązaniem są nadstawki paletowe,  które umożliwiają stabilne utrzymanie towaru na nośniku.

rodzaje nadstawek paletowych

Pośród dostępnych opcji na rynku, przedsiębiorstwa najczęściej sięgają po nadstawkę drewnianą. Jednak z upływem czasu  zapotrzebowanie i różnorodność pojawiająca się na rynku, pozwala nam wyróżnić też inne rodzaje.

Swobodny dostęp do produktów

Na rynku widnieją różnego rodzaju akcesoria, które pomagają zabezpieczać nadstawki. Chcąc stworzyć swobodny dostęp do zawartości lub zapewnić odpowiednie warunki dla przechowywanego towaru, możemy zaopatrzyć się w narożniki dystansujące do nadstawek. Pozwalają nam na dostanie się do towaru lub do zwiększenia cyrkulacji powietrza. Dodatkowo możemy stosować przegrody, które pozwalają na przechowywanie większej ilości mniejszych produktów.

Oszczędność środków

Za kolejną zaletę nadstawek paletowych możemy uznać to, że dzięki nim można obniżyć koszty. Pomagają one zmniejszać ryzyko niechcianych uszkodzeń towaru w trakcie załadunku i transporcie, przez co nie ponosimy strat z tytułu uszkodzonego towaru. Umożliwiają wydajniejsze pakowanie produktów, a za tym idzie większa ilość towaru w jednej wysyłce, co przynosi oszczędności na transporcie. Istnieją skupy, gdzie można się zaopatrzyć w takie nadstawki, jednak chcąc zaoszczędzić jeszcze trochę, jest możliwość ich wypożyczenia.

Spis treści

Jako firma specjalizująca się w profesjonalnej naprawie europalet na licencji wydanej przez Rail Cargo Austria AG – UIC. Możemy pomóc zoptymalizować koszty logistyczne w Twojej firmie, nawet o 60%.