Palety niestandardowe

Czym są palety niestandardowe?

Palety niestandardowe jak sama ich nazwa wskazuje, są one przeznaczone dla towarów o nieregularnych wymiarach, czyli takich jak np. rury kanalizacyjne czy lodówki. Takie palety produkuje się na specjalne zamówienie według wytycznych klienta. W trakcie zamawiana trzeba podać dokładną specyfikację, czyli długość i szerokość zamawianej palety, ilość desek wierzchnich i poprzecznych, aby efekt finalny spełniał oczekiwania i powierzoną mu funkcję.

Wymiary palet niestandardowych

Palety niestandardowe mogą mieć różne wymiary w zależności od wymagań klienta, jednak każda paleta powyżej rozmiaru standardowej palety euro (1200 x 800 mm), jest już uznawana za paletę niestandardową.

Dla kogo są przeznaczone palety niestandardowe?

Głównie są przeznaczone dla przedsiębiorców, którzy posiadają w swojej ofercie towary, które nie mieszczą się na tradycyjnych paletach lub gdy produkt musi być zabezpieczony mocniej, niż pozwala na to paleta o standardowym wymiarze. Mówiąc wprost, takie palety mają zastosowanie w firmach, w których to paleta musi się dostosować do produktu, a nie na odwrót.

Personalizacja i oznaczenia palet niestandardowych

Personalizacja palety niestandardowej

Firmy, które są zainteresowane zakupem palet niestandardowych, za priorytet uznają to, że mogą wybrać rozmiar takiej palety, ilość desek i ich grubość. Można powiedzieć, że jest to paleta na zamówienie i dlatego też coraz więcej firm wymaga od producentów i dostawców palet drewnianych sporej elastyczności przy zakupie palety nietypowej.

Często można spotkać na rynku palety z innymi oznaczeniami niż te, które są uznawane za standard. Tak więc decydując się na zakup palety niestandardowej, możemy spotkać się z oznaczeniami danego producenta. Najlepszym przykładem na to, jesteśmy my. Firma Fobas, zajmuję się również produkcją palet niestandardowych, na których wypalane jest logo FX3. Warto też zaznaczyć, że na takiej palecie może również się znaleźć na środkowym wsporniku oznaczenie IPPC, które oznacza, że paleta przeszła obróbkę fitosanitarną.

Spis treści

Jako firma specjalizująca się w profesjonalnej naprawie europalet na licencji wydanej przez Rail Cargo Austria AG – UIC. Możemy pomóc zoptymalizować koszty logistyczne w Twojej firmie, nawet o 60%.