Palety używane
czy warto się w nie zaopatrywać?

Popyt na palety używane zwiększa się wraz ze wzrostem cen surowca drewna. Palety drewniane to bezkonkurencyjny faworyt, jeśli chodzi o wybór nośnika do transportu towaru, są one najczęstszym wyborem przedsiębiorstw na świecie. Zapotrzebowanie na palety z roku na rok diametralnie rośnie, nie można też ukryć problemów związanych z deficytem surowca, potrzebnego do produkcji palet. Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na zakup palet używanych, co ma wiele zalet.

Łatwa dostępność

Korzystanie z używanych palet drewnianych staje się ostatnimi czasy coraz bardziej popularne, stąd też powstaje więcej skupów, które oferują naprawę. W momencie, kiedy sezon produkcyjny osiąga swój szczyt, przedsiębiorca nie może pozwolić na to, aby zabrakło mu palet dla przewożonych towarów. Aby uniknąć opóźnienia w dostawach warto, jest zaopatrzyć się w używane nośniki, które można dostać od ręki w korzystnych cenach.

wpływ na środowisko

Paleta jako naturalny produkt może być poddawana naprawie wielokrotnie. Do produkcji 10 palet wykorzystuje się 1m3 drewna, co oznacza, że produkcja nowych palet prowadzi do ogromnej wycinki drzew. Zaopatrując się w palety używane, jesteśmy w stanie zmniejszyć te liczby, ponieważ do naprawy palet drewnianych potrzeba o wiele mniej surowca niż do produkcji nowych nośników.

stan techniczny

Kupując palety używane u zaufanego sprzedawcy, który dba o ich naprawę i konserwację, dostajesz gwarancję ich jakości. Warto jednak wiedzieć, że kolor palety świadczy o jej wieku, im ciemniejsza paleta, tym starsza. Wśród palet możemy wyróżnić paletę klasy I i klasy II. Różnią się one tym, że paleta klasy I jest jasna, czysta oraz sucha, przez co tylko nieznacznie różni się od nowej palety. Paleta klasy II może posiadać już sine drewno, większe zużycie oraz taki  nośnik może być już po naprawie. Jednak nie przekłada się to na jej właściwości techniczne. Zadbana i odpowiednio konserwowana paleta może służyć latami. Jakie wady są dopuszczalne, a jakie nie, można łatwo zweryfikować dzięki kartom oceny palet UIC/EPAL, które zawierają wszystkie potrzebne informacje.

czy warto zaopatrzyć się w palety uzywane?

Zakup palet używanych nie tylko jest ekologiczny, ale też ekonomiczny. Decydując się na takie rozwiązanie, musimy być pewni, że kupujemy palety u rzetelnego sprzedawcy i czy na pewno nośniki są odnowione i będą sprawnie funkcjonować. Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne dla firm, które chcą zaoszczędzić, nie chcąc przy tym rezygnować z jakości i bezpieczeństwa. Firmy skupujące palety najczęściej mają w swojej ofercie palety przemysłowe, EURO czy EPAL – te, po które najczęściej sięgają przedsiębiorcy. Dużą zaletą jest to, że takie palety sprzedawane są w bardzo korzystnych cenach. Nie wolno zapominać o tym, że odnowiona paleta używana, jest takim samym pełnowartościowym produktem co nowa.

Spis treści

Jako firma specjalizująca się w profesjonalnej naprawie europalet na licencji wydanej przez Rail Cargo Austria AG – UIC. Możemy pomóc zoptymalizować koszty logistyczne w Twojej firmie, nawet o 60%.