Skrzyniopalety
wszystko co warto wiedzieć

Skrzyniopalety magazynowe mają wiele rodzajów, rozróżniamy je głównie przez materiał, z którego są wykonane i jakie mają rozmiary. Na rynku dostępne są również pojemniki z różnymi wariantami składania dna i ścian. Jednak głównym zadaniem skrzyniopalet jest transportowanie i przechowywanie sporych gabarytów.

Podział skrzyniopalet magazynowych,
ze względu na wykonanie

Branże wykorzystujące
skrzyniopalety magazynowe

Pojemniki magazynowe odnajdują swoje zastosowane w przechowywaniu i transporcie różnorodnych towarów. Możliwość układania pojemników w stabilne stosy pozwala na zachowanie porządku na dużych halach produkcyjnych, jak i w małych warsztatach czy przedsiębiorstwach handlowo-usługowych. Dzięki atestom skrzyniopalety są najczęściej używanym rozwiązaniem w branży żywnościowej, do magazynowania czy przewozu np. owoców, warzyw, mięs materiałów sypkich i innych nietypowych towarów. Jedną z wielu zalet pojemników magazynowych jest to, że łatwo można je utrzymać w czystości.

Srzyniopalety i ich dopasowanie
do zapotrzebowania

Wielozadaniowość skrzyniopalet idealnie wpasowuje się do potrzeb przedsiębiorców. Każda branża jest w stanie dopasować pojemniki pod swoje potrzeby tak, aby transport czy magazynowanie przebiegało zgodnie z ustaloną normą i nie generowało dodatkowych kosztów. Każdy model takiej skrzyniopalety różni się gabarytem, klapami czy uchwytami. Zanim dokonacie zakupu pojemników magazynowych, warto zastanowić się nad tym, jaką funkcję będą pełniły i dopiero potem dopasować skrzynie do zapotrzebowania przedsiębiorstwa.

Spis treści

Jako firma specjalizująca się w profesjonalnej naprawie europalet na licencji wydanej przez Rail Cargo Austria AG – UIC. Możemy pomóc zoptymalizować koszty logistyczne w Twojej firmie, nawet o 60%.